Jakich przysmaków nie powinno zabraknąć na weselnym stole?

Jeszcze do niedawna podstawą menu weselnego była jedynie kuchnia polska. Jednak czasy nieco się zmieniły i młodzi chętnie sięgają również po nieco nowocześniejsze u urozmaicone dania. Warto jednak jeśli zapraszamy szerokie grono gości pamiętać także o tym, aby przynajmniej część dań była wegetariańska. Co więc powinno znaleźć na naszych weselnych stołach?

Popularne dania weselne

Na samym początku uroczystości goście otrzymują zwykle obiad. Pierwszym daniem w restauracji będzie tu zupa. Najbardziej klasyczny jest tu rosół, bardziej odważny barszcz czerwony, a nowoczesny – zupa krem, np. z grzybów lub brokułów. Drugie danie podawane jest zwykle na półmiskach, dzięki czemu goście mają możliwość wybrania dokładnie tego, na co mają ochotę. Pojawiają się oczywiście też dodatki, takie jak różnie przygotowane ziemniaki, frytki oraz surówki.

Po ciepłym posiłku zabawa powoli zaczyna się rozkręcać, a na stół wjeżdżają zimne przekąski. Pojawiają się zwykle półmiski z wędlinami, schab w galarecie, sałatki, a nawet śledzie. Coraz częściej spotyka się świeże warzywa i sałatkę caprese. Goście chętnie korzystają również z ustawionego na sali wiejskiego stołu z różnymi smakołykami mięsnymi. Jeśli zabawa jest całonocna to w późniejszym czasie pojawia się również kolejne ciepłe danie i zupy. Do tego oczywiście ciasta i tort, którego nie może zabraknąć.

Jakie dania muszą być na weselu?

Z pewnością jest to klasyczny obiad i potrawy, które wszyscy dobrze znamy. Jednak oczywiście pojawia się coraz więcej par, które decydują się na kuchnię bardziej orientalną. Można obecnie uznać to za normalne zjawisko. Mimo to warto mieć na uwadze, że na weselu pojawią się członkowie rodziny w różnym wieku, dobrze więc, aby każdy znalazł na stole, w czasie całonocnej zabawy, coś, co lubi i doskonale zna. W takim kontekście dania kuchni polskiej na weselach pozostają nadal niezastąpione, ale i chętnie wybierane przez wiele młodych par. Z pewnością menu na ten wyjątkowy dzień warto dokładnie przemyśleć.