Przepis na udaną imprezę integracyjną. O czym musisz pamiętać?

Imprezy pracownicze pozwalają zintegrować zespół, dać mu nowy impuls do wspólnej pracy i sprawić, że pracownicy lepiej się poznają i polubią. A to przełoży się w przyszłości na lepszą współpracę. Jak sprawić, by była ona momentem odpoczynku i dobrej zabawy?

O co zadbać, aby impreza integracyjna była niezapomnianym przeżyciem

Organizując imprezę integracyjną, musimy pamiętać o:

– wyborze klimatycznego miejsca, najlepiej w okolicach zieleni, gustownie urządzonego, posiadającego własny niepowtarzalny styl i odpowiednio dużą przestrzeń do dobrej zabawy. Powinno ono być zorganizowane tak, aby możliwe były zarówno niezobowiązujące rozmowy przy stolikach i barze, jak i tańce do późnej nocy.

– odpowiedniej muzyce. Na imprezie integracyjnej nie powinno zabraknąć znanych i lubianych przebojów, przy których nogi same rwą się do tańca. Muzykę może zapewnić mocny DJ lub grająca na żywo kapela, która posiada w repertuarze uwielbiane przez naszych pracowników hity.

– temacie imprezy. A może impreza tematyczna. Potańcówka w stylu znanych z PRL-u dancingów albo przebierane party, podczas którego wcielamy się w bohaterów ulubionych filmów. Motyw przewodni imprezy nada jej niezapomniany klimat, a zdjęcia będą krążyły po biurowym open-space jeszcze przez długie miesiące jako miła pamiątka.

– pysznym i zdrowym jedzeniu. Przed i w trakcie zabawy wypada się posilić. Dlatego warto zadbać o to, aby nasi wspaniali goście mieli do dyspozycji kilka ciepłych posiłków, dobrze, aby jednym z nich była znana z wesel i uroczystych obiadów zupa np. rosół, pomidorowa lub tradycyjny żurek w chlebie. Warto też zadbać o wegetarian i wegan. Pomiędzy gorącymi daniami warto zaserwować zimne przekąski: sałatki, mięsa, sery i warzywa. Warto pamiętać również o deserach: świetnie sprawdzą się pyszne domowe ciasta, które przywołają smak dzieciństwa np. serniki czy szarlotki.

– różnorodnych napojach. Na większości imprez firmowych jest dostępny alkohol, pracownicy mogą sami zdecydować na jakie napoje mają ochotę: piwo, wódka, wino a może wymyślne drinki przygotowane przez barmana. Pamiętajmy również o abstynentach: coraz więcej osób rezygnuje z picia alkoholu, poza tym na imprezie będą na pewno osoby zmotoryzowane. Długą zabawę zapewni dobra aromatyczna kawa, która momentalnie postawi naszych gości na nogi.

– miejscu do spania. Po imprezie warto odpocząć. Tym z naszych pracowników, którzy nie będą wracać prosto do domu, warto zapewnić możliwość skorzystania z wygodnego noclegu. Dlatego warto sprawdzić, czy miejsce, w którym organizujemy imprezę, oferuje takie możliwości.

– przemowach, nagrodach i podziękowaniach. Impreza firmowa to też dobra okazja, aby pochwalić i nagrodzić tych pracowników, którzy osiągają najlepsze wyniki, podziękować im czy pochwalić się sukcesami firmy.

Warto rozważyć organizację imprezy firmowej w naszej restauracji. Gwarantujemy, że będzie ona dla Państwa pracowników wspaniałym czasem, który zapadnie w pamięci na lata.