Ile możesz zaoszczędzić organizując komunię w lokalu?

Komunia święta to dla dziecka i jego rodziców wyjątkowa uroczystość, którą może zapamiętać na lata. Podniosła atmosfera, odświętny ubiór, miesiące przygotować zwieńczone dopuszczeniem do sakramentu, niezapomniane prezenty i wspaniałe, rodzinne przyjęcie okolicznościowe – takie wspomnienia z komunii przyświecają wielu z nas! W dawnych czasach najczęściej przyjęcia komunijne organizowało się w domach. Dziś coraz częściej decydujemy się na wynajęcie lokalu. To rozwiązanie ma wiele zalet: pozwala nie tylko rodzicom w stu procentach skupić się na dziecku i jego szczególnej chwili, ale też zaoszczędzić pieniądze.

W restauracji taniej niż w domu

Organizacja przyjęcia z okazji komunii w restauracji pozwala nam przede wszystkim oszczędzić czas. A czas, jak wiadomo, oznacza pieniądz! Odpadną nam godziny poświęcone na ustalenie menu, przygotowanie potraw, kompletowanie zastawy, zakup brakujących mebli takich jak krzesła w związku z organizacją przyjęcia na więcej niż zwykle osób. Podczas samej uroczystości rodzicom odpadnie obowiązek obsługiwania gości, godziny spędzone w sklepach, konieczność donoszenia jedzenia i napojów, zmywania, będą mogli w całości poświęcić się miłemu spędzaniu czasu, ponieważ o wszystko zadba personel restauracji. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób ma specyficzne potrzeby żywieniowe: niezależnie czy ktoś preferuje dietę wegetariańską, wegańską lub bezglutenową, znajdzie odpowiednie potrawy w naszym menu.

Kolejną zaletą tego rozwiązania jest większa kontrola nad budżetem: wydamy dokładnie tyle pieniędzy ile zaplanowaliśmy i unikniemy nieprzewidzianych wcześniej wydatków. Stawiając na odpowiedni lokal, będziemy mieli zapewnioną najwyższą jakość potraw i napojów, odpowiednio przystrojoną salę i miłą obsługę, która będzie służyła pomocą naszym gościom.

Restauracje takie jak nasza zlokalizowana Jaworzynie Śląskiej Magnolia Rast dysponują odpowiednią ilością przestrzeni. Warto rozważyć organizację przyjęcia komunijnego z innymi dziećmi i rodzinami: wtedy będzie można zorganizować stolik dziecięcy z animatorem, który zadba o humor i dobrą zabawę naszych podopiecznych.

Część z gości zapewne chciałaby zostać nieco dłużej po przyjęciu, szczególnie jeśli przyjechali z daleka. W domu często nie mamy jak pomieścić wszystkich gości w sytuacji, gdy potrzebują noclegu. Nasza restauracja oferuje niedrogie pokoje noclegowe, w których wujkowie i ciocie będą mogli odpocząć po przyjęciu. Nawet jeśli mamy duży dom unikniemy wydatków związanych z zakupem dodatkowych łóżek i materacy.

Podsumowując, choć pozornie wydaje się, że przyjęcie w domu jest tańsze, to biorąc pod uwagę wszystkie czynniki takie jak czas i konieczność wyposażenia mieszkania lub domu na przyjęcie, bardziej opłacalne może być zorganizowanie komunii w restauracji.